nezarat
04 بهمن 1401 - 20:17

خانواده از مهم‌ترین مسائل تمدن اسلامی است

بجنورد- امام جمعه بجنورد خانواده را یکی از مهم ترین مسائل تمدن اسلامی دانست و گفت: مساجد در تمدن اسلامی نقشی محوری دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا نوری عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، اظهار کرد: بحث خانواده یکی از موضوعات اصلی در تمدن اسلامی است که در نمایشگاه نیز به آن پرداخته شده است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه سبک زندگی در محور خانواده می‌تواند شکل بگیرد، مطرح کرد: مسجد نقش اصلی و اساسی در اصلاح سبک زندگی اسلامی بر عهده دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: اگر جامعه بر مبنای ولایت و امامت و مبانی الهی حرکت کند، قطعاً در مسیر سعادت و رشد گام بر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه روایت‌گری نمایشگاه در سطح خوبی انجام شد، عنوان کرد: تمام طلاب، روحانیون، ائمه جماعات و فعالین مسجدی با بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز می‌توانند از محتوای این نمایشگاه بهره‌مند شوند.

نوری با اشاره به اینکه مسجد می‌تواند کارکردهای مختلفی در جامعه داشته باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در تمام محلات یک مسجد وجود داشته و تمام مردم محله به نوعی با مسجد در ارتباط هستند، مساجد نقش محوری در جامعه پیدا کرده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 996038